IV. Türk Dünyası Üniversiteli Gençler Yaz Okulu

Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi, Kazakistan'ın Türkistan şehrinde “IV. TÜRK DÜNYASI ÜNİVERSİTELİ GENÇLER YAZ OKULU” düzenleyecektir.

Yaz Okulu 18 Haziran - 15 Temmuz 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.

Program, tarihi İpek Yolu üzerinde bulunan Türkistan şehrindeki merkez kampüsünde gerçekleştirilecektir. Bu program, Türk Dünyasının pek çok bölgesinden gelecek gençlere Türkçe, Kazakça, Özbekçe ve Rusça derslerinin yanında, değişik ülkelerden gelecek değerli hocaların vereceği tarih, kültür, Türkoloji vd. seminerlere katılma imkânı da sunuyor.

Düzenlenen Yaz Okulu’na Türk Dili ve Edebiyatı, Türkçe Öğretmenliği, Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları, Tarih, Siyasal Bilgiler, Uluslararası İlişkiler bölümlerinde okumakta olan 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri başvurabilecektir. Öğrenciler uçak biletlerini kendileri alacaklardır; dersler, geziler, şehirlerarası ulaşım, barınma, yeme içme vb. bütün masraflar ise Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi tarafından karşılanacaktır.

Sadece Atlasglobal Havayollarının hizmet verdiği uçuşla İstanbul'dan Çimkent'e giden öğrenciler, Çimkent'te karşılanıp Hoca Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesi kampüsüne götürülecektir. Diğer şehirlere inen öğrenciler ise kendi imkânlarıyla üniversite kampüsüne ulaşacaklardır.

Türkiye ve diğer ülkelerden gidecek öğrenciler, bölgeyi ve birbirini tanıma; istediği dil ve lehçede pratik yapma imkânı bulacaklardır. Programa katılmak isteyen öğrencilerimizin aşağıdaki bağlantıdan erişilebilen başvuru formunu eksiksiz bir şekilde bilgisayar ortamında doldurup 26.02.2018 - 09.03.2018 tarihleri arasında 1 adet kimlik fotokopisi ve 1 adet öğrenci belgesi ile birlikte Uluslararası İlişkiler Birimine teslim etmesi gerekmektedir.

Başvuru Formu İçin Tıklayınız