Erasmus+ 30. Yıl Etkinlikleri ve Dünya Gönüllüler Günü Programına Katıldık

Rektör Yardımcımız Prof. Dr. İbrahim Erdoğan, Erasmus+ Programının 30.yılı kapsamında Genç Birikim Derneği tarafından Öğretmenevi Konferans Salonunda düzenlenen “ERASMUS+ 30.Yıl Etkinlikleri ve Dünya Gönüllüler Günü” programına katıldı. Muş Valiliği, Üniversitemiz ve Milli Eğitim Müdürlüğünce desteklenen programı, Vali Aziz Yıldırım, Avrupa Birliği Bakanlığı Ulusal Ajans Başkanı Mesut Kamiloğlu ve İletişim Koordinatörü Rana Kasapoğlu Önder, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Enver Kıvanç, Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce ile öğretmen ve öğrencilerden oluşan kalabalık bir dinleyici kitlesi takip etti.

Avrupa Gönüllü Hizmeti kapsamında ülkemize gelen gönüllülerin, Erasmus+ kapsamında proje yürüten öğretmenlerin ve Erasmus+ programından faydalanan öğrencilerin deneyimlerini paylaştıkları programda Ulusal Ajansı Başkanı Mesut Kamiloğlu, Muş Valisi Aziz Yıldırım, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Enver Kıvanç ve Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce de birer konuşma yaptı.

2016-2017 Bahar Döneminde Portekiz’de Erasmus+ Programı çerçevesinde 5 ay eğitim gören üniversitemiz Bilgisayar Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi Fatih Aydın da sunumuyla renklendirdiği programa Erasmus+ Kurum Koordinatörümüz Yahya Adanır, Erasmus+ Ofisinde görevli okutmanlarımız ve Erasmus+ Programından faydalanmış öğrencilerimiz de ilgi gösterdi.