Akademik ve İdari Personelimizden Avrupa'ya Çıkarma


Üniversitemizin 20 akademik ve idari personeli, 23 Nisan-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında Avrupa’nın farklı ülkelerinde ders verdi ya da eğitim aldı. Avrupa Birliği'nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı Erasmus+ kapsamında 16’sı hibeli ve 4’ü hibesiz olarak 20 personelimiz, Avrupa ülkelerinde eğitim alma ya da ders verme deneyimi elde ettiler.

Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden Öğr. Gör. Ahmet Aykan ve Arş. Gör. Ali Fuad Yasul 23-26 Nisan 2018 tarihleri arasında Polonya’nın Lodz Üniversitesinde ders verme hareketliliğine; Fen Edebiyat Fakültesi Kürt Dili ve Edebiyatı Bölümünden Arş. Gör. İlyas Sayım, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Sekreteri Veysi Bozyel, Sosyal Bilimler Enstitüsü Sekreteri Arif Kaya ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Bilgisayar İşletmeni Mehmet Taş, 23-26 Nisan 2018 tarihleri arasında Polonya’nın Kalisz The President Stanislaw Wojciechowski Üniversitesinde eğitim alma hareketliliğine katıldı.

 

Mühendislik Mimarlık Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden Murat Demir 23-26 Nisan 2018 tarihleri arasında İspanya’nın Mondragon Üniversitesinde ders verme hareketliliğine; İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümünden Arş. Gör. Yunus Koç ve Arş. Gör. Vedat Almalı ile aynı fakültenin İktisat Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Adem Levent ve Arş. Gör. Abdulmecit Yıldırım, 07-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Estonya’nın ISMA Üniversitesinde ders verme ve eğitim alma hareketliliğine iştirak etti.

 

Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Esra Demir ve aynı fakültenin Eğitim Bilimleri Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Canan Demir Yıldız 07-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Avusturya’nın Kirchliche Padagogische Hochschule kurumunda ders verme hareketliliğinde bulunurken; Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümünden Doç. Dr. Reşat Açıkgöz ve aynı fakültenin Felsefe Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Aykut Küçükparmak ile İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Berat Çiçek, 07-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Portekiz’in Leiria Politeknik Enstitüsünde düzenlenen “Uluslararası Personel Haftası” kapsamında ders verdiler.

 

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı Şube Müdürü M. Nuri Özdemir ve Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Şube Müdürleri Murat Ünal ve Sedat Demir, 07-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında Almanya’nın Donaueschingen şehrinde bulunan özel bir kurumda eğitim alma hareketliliğinde bulunurken; Fen-Edebiyat Fakültesi Matematik Bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Hüseyin Işık ise 14-18 Mayıs 2018 tarihleri arasında Portekiz’in Braganca Üniversitesinde düzenlenen “Uluslararası Personel Haftası” kapsamında ders verme hareketliliğine katıldı.

 

Avrupa Birliği'nin eğitim, gençlik ve spor alanındaki hibe programı olan Erasmus+, üniversitelerin akademik ve idari personelinin kendi alanlarında ders verme ve eğitim alma hareketliliklerine katılmalarına imkân sağlıyor. Her yıl üniversitemize tahsis edilen hibe çerçevesinde Erasmus+ Koordinatörlüğü tarafından duyuruya çıkılarak toplanan akademik ve idari personelin başvuruları belli kriterlere göre değerlendirilip sonuçlandırılıyor. Hareketliliğe hak kazanan personelimize hibe desteği sağlanırken sıralamaya giremeyenler de hibesiz olarak bu programdan faydalanabiliyor.