Uluslararası Kredi Hareketliliği Projemiz (KA107) Kabul Edildi

Üniversitemiz Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus Koordinatörlüğü yeni bir başarıya daha imza attı. Üniversitemiz Erasmus Koordinatörlüğü tarafından hazırlanan Uluslararası Kredi Hareketliliği Projesi (KA107) kabul edilerek 95.400 euroluk hibe almaya hak kazanıldı. Proje teklifinin kabulü ile öğrenci ve personelimiz sadece Avrupa Birliği ülkelerinde değil, Arnavutluk, Kosova ve Filistin’de de KA107 Projesi kapsamında hareketlilik faaliyetlerine katılabilecek.  

MŞÜ Uluslararası İlişkiler Ofisi Erasmus Koordinatörü Öğr. Gör. Yahya Adanır, hazırlanan projelerin en az iki bağımsız dış uzman tarafından değerlendirildiğini ve toplamda sunulan 95 proje teklifinden 55 teklifin kabul edildiğini ifade etti. Ağustos 2019 - Ağustos 2021 dönemlerini kapsayan proje kapsamında Bosna-Hersek’ten University of Bihac, Kosova’dan Universium College ve Filistin’den Islamic University of Gaza ile karşılıklı öğrenci ve personel değişim hareketlilikleri gerçekleştirileceğini belirtti. 

Adanır, Erasmus + KA107 projelerinin yükseköğretime uluslararası bir boyut kazandırmayı, Avrupa’da yükseköğretime olan ilgiyi artırmayı, Avrupa’daki yükseköğretim kurumlarının uluslararası rekabet edebilirliğini desteklemeyi ve ortak ülkelerin gelişimini teşvik etmeyi, Avrupa dışındaki yükseköğretim kurumlarının uluslararasılaşmasına ve modernizasyonuna destek vermeyi amaçladığını da sözlerine ekledi. Uluslararasılaşma misyonu çerçevesinde desteklerini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Fethi Ahmet Polat ve Uluslararası İlişkiler Koordinatörümüz Prof. Dr. Murat Aydın Şanda’ya ve projede emeği geçen Erasmus Ofisi personeline teşekkürlerini iletti.

   
© Muş Aparslan Üniversitesi | Erasmus Koordinatörlüğü | 2017